REALIZACE REZIDENČNÍCH PROJEKTŮ

Kdy
05.10.2023
9.00 – 12.00 hod
Kde
Advokátní kancelář Kropáček LEGAL, Pobřežní 667/78, Praha – Karlín
Cena
3.900,- Kč bez DPH

S ohledem na velký zájem a rychle naplněnou kapacitu účastníků na náš seminář Realizace rezidenčních projektů přidáváme další termín tohoto semináře. Tento další termín semináře se uskuteční dne 10. 10. 2023.

Přihlásit se můžete na tento další termín zde: 

REALIZACE REZIDENČNÍCH PROJEKTŮ - DALŠÍ PŘIDANÝ TERMÍN SEMINÁŘE

 

Zveme Vás na seminář určený zejména pro podnikatele v oblasti developmentu a manažery projektů zaměřený na realizaci rezidenčních projektů, na kterém se dozvíte více o právním nastavení nemovitostí pro účely jejich finálního prodeje kupujícím, a o právních vztazích s kupujícími.

Na semináři probereme následující témata:

  • plánování rezidenčního projektu – pozemky, budovy, jednotky, společné části
  • smlouvy s kupujícími – tipy pro smlouvy, cash flow, zástavy
  • spory s kupujícími – reklamace, dopady novely právní úpravy 2023

 

V rámci tématu plánování rezidenčního projektu budeme probírat možnosti rozdělení pozemků u developerského projektu, umístění budov a jiných staveb na těchto pozemcích. Dále uvedeme koncept jednotek podle občanského zákoníku, možné způsoby právního nastavení bytů, nebytových prostorů a dalších typických prostorů v rámci bytové výstavby (balkony, sklepy, garáže, parkovací stání atd.), a praktické přínosy jednotlivých způsobů řešení.

Téma vztahů s kupujícími uvedeme modely časového rozplánování smluvní dokumentace, resp. procesu prodeje jednotek kupujícím zejména ve vztahu k jednotlivým stádiím výstavby a cash‑flow. Dále probereme tipy vhodných ustanovení do rezervačních smluv, smluv o smlouvách budoucích i kupních smluv. Další část semináře bude věnována vztahům s kupujícími po prodeji jednotek, tedy reklamacím a souvisejícím sporům, Vašim povinnostem a možným způsobům řešení nejčastěji vznikajících situací. V této části shrneme změny dotýkající se vztahů s kupujícími, které přinesla novela občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele ze začátku tohoto roku.

Seminář bude veden praktickou formou, všechna témata vysvětlíme na konkrétním modelu developerského projektu. Seminář je organizován pro menší počet účastníků, tudíž bude možnost konzultovat Vaše konkrétní dotazy, a také bude prostor pro networking mezi účastníky semináře.

 

Kde: Advokátní kancelář Kropáček LEGAL, na adrese Pobřežní 667/78, Praha – Karlín

Cena: 3.900,- Kč bez DPH

Kapacita semináře je omezena počtem 15 lidí.

Kapacita prvního termínu semináře (5. 10. 2023) byla již naplěna. Níže se můžete registrovat na druhý termín semináře, který se uskuteční dne 10. 10. 2023.

Registrace na druhý termín semináře (10. 10. 2023) na office@kropaceklegal.cz nebo tlačítkem níže

Seminářem Vás provede

Kristýna Zirhut

Kristýna Zirhut

k.zirhut@kropaceklegal.cz

Ostatní semináře

Datum konání: 13.02.2024 - 9:00 - 12:00

Praktický seminář na téma nového stavebního zákona se zaměřením na obce včetně detailního výkladu ke stále častěji využívaným plánovacím smlouvám.

Hlavní témata semináře:

  • účinnost nového stavebního zákona
  • změny organizace veřejné správy
  • novinky v územním plánování a stavebním řádu
  • práva obce v procesu schvalování a realizace záměru
  • zásady spolupráce s investory
  • možnosti získání kontribučních příspěvků ze spolupráce s investory
  • plánovací smlouvy podle současného i nového stavebního zákona

Kontaktní formulář

Čekejte prosím, odesílám Váš dotaz